Mit kell hozni a vízitúrára?
Mit hozzál a vízitúrára? Hogyan öltözködj?
- A kenuba történő beszálláskor legyen rajtad hátul is pántos, vagy csatos lábbeli. Pl. nem sajnált edzőcipő, tornacipő, szandál. Olyan lábbeliben gyere, ami lehet vizes. (Fontos! Az ún. flip-flop papucs, a “vietnámi papucs” tilos, mivel csúszásveszélyes). Nagyon jó szolgálatot tesz a gumicsizma, de ha nem akarsz egész nap gumicsizmában lenni (ami érthető), akkor hozz egy pár gumicsizmát és más lábbelit, hogy a kenuban le tudd dobni a gumicsizmát.
- Mindenki az aznapra jósolt időjárás szerint legyen minél inkább testhez álló ruhába öltözve, az időjárásban pedig ma már a legfontosabb az UV-sugárzás, azaz legyen minél hosszabb szára a nadrágnak (pl. halásznadrág) és kell a hosszú ujjú póló, ami a szúnyogok miat is hasznos
- Baseball, de még jobb a tarkót is védő vitorlás sapka (a szalmakalap NEM jó, lefújja a legkisebb szellő, erdélyi barátaink, a parton viseljétek, de a vízen felejtős)
- Rajtad vagy veled napszemüveg
- A fenék alá szivacs vagy polifoam vagy párna (a kenu ülése sok popsinak túl kemény) és hozzá spárga vagy ragasztószalag, hogy azt a kenu üléséhez tudd rögzíteni
- Legyenek nálad egy neylon zacskóban vagy szemetes zsákban
- tartalék short és póló
- törülköző (mini törölköző is elég)
- napközbeni elemózsia (pl. egy-két szendvics, gyümölcs, de lehet sushi-tál is, a lényeg, hogy nem lesz vásárlási lehetőséged)
- esőkabát, dzseki
- Nem a neylonban, nem a szemetes zsákban, hanem egyszerűen a kenuba téve legyen nálad alkoholmentes innivaló, pl. víz, ásványvíz, tea, amit természetes hozzál.
- Javasoljuk külön is vízhatlanul csomagolni a feltöltött mobiltelefont, fényképezőgépet, slusszkulcsot, és szintén vízhatlan csomagolásban jól jön a pzs, wc-papír, egyéb higiéniai dolgok.
- Naptej (50 faktoros)
- Nem kötelező, de jól jön a biciklis kesztyű, vagy az a kesztyű, amit konditermi edzésnél szoktak használni.
- Egy kis méretű neylon a szemétnek (szalvétának, konzervdoboznak, banánhéjnak stb., egyszóval mindannak, amit nem dob(hat)unk el)
- Dohányosoknak szelence a hamu és csikk számára
- Kérjük a (kötelezően viselendő) mentőmellényt mindenki pólóra vegye fel, ill. rá
Figyelem!
Sok mindenbe be lehet lépni, ne legyél mezítláb.
A tavaszi és őszi vízitúrák résztvevőinek fontos: márciusban, áprilisban, májusban ill. ősszel, a víz hideg. Vegyetek, vagy kérjetek kölcsön, vagy béreljetek neoprene (neoprén) ruhát. Ha szívbetegség gyanúja áll fenn, ha kicsik a gyerekek, 40 éves kor felett, ill. 20 fokos vízhőmérséklet alatt pedig a neopren életmentő lehet. Vagy (és), a Decathlonban árulnak kifejezetten kajakosoknak, kenusoknak készített vízhatlan "dzsekit" is. Az is jó, mivel nem megy alá a (hideg) víz. A biztonság kedvéért megismételjük: tavasszal és ősszel a víz hideg, borulás esetén a szívgörcs, ill. a minden végtagra kiterjedő görcs kockázata áll fenn, ezért vegyetek, vagy kérjetek kölcsön, vagy bármelyik búvárboltban béreljetek neoprént. A neoprén ruha bérlete a búvárboltokban jellemzően 1500 Ft/nap ár körül van. Az életed múlhat rajta.