Ernst and Young
1-napos, bodrogzugi, csapatépítő vízitúra
Miért bizza ránk valaki az életét?
1. Betanítás
Tudunk tanítani. Túravezetőink kenuzástanítást, olyan túravezetőtől tanultak, aki 20 éven tanított a felsőoktatásban, tréner és oktatásszakmai továbbképzéseket tart. Jól és alaposan tanítjuk meg a kenu irányítását. Velünk nem frusztráció a vízitúra, a kenu arra megy majd, amerre a legénység akarja. Velünk senki nem szenvedni jön.
2. Nálunk ismeretlen a kenuk túlterhelése
Nem indultunk még az életben úgy túrára, hogy egy kenu billegett volna, mert spóroltunk a kenukon. Ha sok egy hajóba 4 fő, adunk további kenukat. Ha a résztvevők súlya azt indokolja, akkor egy 4-es kenuban csak 3, esetleg 2 résztvevő ül. De az is lehet, hogy nem 4-es, hanem - mondjuk - 7-fős kenukkal (is) utazunk.
3. Terepismeret
A bodrogzugi ártér elöntés idején tud csalafinta lenni. Elismerjük, 20 évvel ezelőtt volt, hogy mi is hajnalra találtunk ki az ártérből, de ma már nem szoktunk eltévedni, akkor sem, ha az ártérbe, ide értve az ártéri erdőket is, több kilométer mélyen be lehet evezni. Nekünk "nem térkép e táj".
4. Biztonsági kultúra
Nálunk a túravezető nem egy pólóban evez, ugyanis mentőmellény nélkül LEHETETLEN menteni. Próbáljon meg bárki egy uszodában nem egy 70 kilós embert, hanem csak egy 5 (!) kilós súlyt úgy a víz fölé emelni, hogy kizárólag lábtempóval úszik. Mission impossible. l
5. Érdekes túravezetés
Játékokba csomagoljuk az ismeretterjesztést ..... Pub quizz-szerű kérdésekre adott helyes válaszokkal pontok gyűjthetőek, az a hajó, amelyik a versenyben győz, értékes jutalomra számíthat (túravezetői kézfogás vagy citromsárga Lamborghini)
6. Több fajta kenu (3-, 4-, 5- és 7-fős kenuk, ill. 1-es és 2-es kajakok)
Részben utaltunk rá. Nem kell aggódni, hogy valaki befér-e a kenuba, hogy billeg-e majd a hajó, mivel kifejezetten nagy (7-fős) kenukba is szállhatnak a résztvevők.
7. Jó időgazdálkodás
A kenuzás megtanításának van demó szakasza, eközben mindenki naptejezhet és - akár -eheti a szendvicsebédjét. Ami infót valaki elveszít, mert éppen a figyelme a szendvics kibontására irányult, azt a gyakorlási szakaszban, ill. a coaching során pótolhatja.
A vízitúra útvonalát befolyásolja a vízállás
Magas vízállás idején a Bodrog ártere mesés, Gemenc mellett Magyarország legnagyobb ártere. De a Bodrogzugba alacsonyabb vízállás mellett is pompás élmény eljönni, ha éppen nem erdőkben, ha éppen nem mezők, erdők, rétek felett, akkor helyes kis víziutakon kalandozunk. Több forgatókönyvvel készülünk. Minden vízállás esetén a lehető legjobb túrát adjuk vízitúrázóinknak. Sőt. Egy aszály-Armeggeddon scenario esetére is van C-tervünk, hiszen a Bodrogon is lehet egy kellemeset vízitúrázni.
1-napos csapatépítő vízitúra ajánlott forgatókönyve
Találkozás egyeztetett időpontban, például 9 óra 59-kor Tokajban a Bodrogkeresztúri út 3. alatt, ahol segítünk parkolni.
Üdvözlés, tájékoztató, kiosztjuk a felszerelést, vízre tesszük a hajókat és következik az evezés- és kormányzás tanulás azoknak, akik először vízitúráznak. Amíg az először vízitúrázók is überprofivá válnak, a rutinos vízitúrázók bemelegítenek, úszkálnak, vízilabdáznak, stb. Amikor a pár perce még kezdők befejezik a gyakorlást, naptejezés és még egy wc-látogatás után "hurrá".





Fontos: csapatépítő vízitúráinkon is a mentőmellény viselése kötelező.
Jelentkezés a vízitúrára
Jelentkezés a vízitúrára a www.tiszatura-vizitura.hu honlapon olvasható tudnivalók, szerződési és részvételi feltételek elolvasását követően, az innen letölthető jelentkezési lap kitöltés után visszaküldésével (e-mail: tiszatura-vizitura@yahoo.com). Fontos! A jelentkezési lapra adatvédelmi okokból elég a résztvevők keresztneveit (pl. Mihály) beírni. A telefonszám, e-mail, állandó lakcím mezőket kérjük NEM kitölteni.
A kenutúra díjának utalása:
A jelentkezést követően előlegbekérőt küldünk és kérjük a csapatépítő vízitúra díjának (át)utalását. Az előlegszámlát a díj beérkezésekor állítjuk ki, majd a teljesítést követően küldjük a (nullás) végszámlát.