4-napos Tisza túrák (vasárnap-szerda, az első nap evezéstanulás is)
1 nap evezéstanulás, és egy füst alatt remek vízitúra az Öreg-Túron vasárnap! Majd 3-napos kenutúra a Tiszán hétfőtől szerdáig. Jöhettek rövidebb időtartamra is!
Könnyű vízitúra, gyermekes családoknak ideális kenuzás. Iskolai, baráti és egyetemi társaságoknak egyenesen szuper kis evezgetés.
Vasárnapi vízitúra: Érkezés, evezéstanulás és a tanulással egybekötve fenomenális Tour de Túr kenutúra Túristvándi körül

Kényelmesen megérkezhettek vonattal és Volán-busszal. Az autópálya gyakorlatilag Vásárosnaményig tart, az egyik útvonaltervező szoftver szerint a 323 km-es út Bp-től 3 óra 21 perc. Szerintünk Budapestről az út 4.5 óra az átlagembernek, aki szabálykövető, megáll útközben, dinnyét, barackot vesz, tankol, mosdóba megy stb.
Az érkezést követően bemutatkozás, gyors "előorientáció", hűtőszekrényekbe pakolás.

Hétfői vízitúra a Tiszán:
Tiszabecs - Szatmárcseke (25 km)
Aki nem jött meg a nulladik napon, azokkal találkozás 10-kor Túristvándiban, (e-mailben térképet, GPS-koordinákat küldünk).
Az autópálya már Vásárosnaményig tart. Az út, Bp. Lánchídtól 323 km és az útvonaltervező szerint 3 óra 21 perc. Budapest csak példa, de hasznos példa, mivel a vendégek jelentős része dunántúli vagy budapesti vagy Németországban, Skandináviában élő/dolgozó magyar. Szerintünk a Budapest-Túristvándi táv autóval 4.5 óra az átlagembernek, aki megáll útközben, dinnyét, barackot vesz, tankol, mosdóba megy stb.
Az érkezést követően bemutatkozás, gyors "előorientáció", hűtőszekrényekbe pakolás.
Majd az autókkal átgurulunk a 7 km-re lévő Szatmárcsekére.
A kocsikat Szatmárcsekén hagyjuk, és Szatmárcsekéről busszal megyünk „fel” Tiszabecsre.
Készüljetek alkoholmentes innivalóval és szendviccsel, törölközővel, fenék alá párnákkal a kenu üléseire és a lábat stabilan tartó lábbelivel, pl. hátul is pántos szandállal, "vízi cipővel".
Tiszabecsen következik a kormányzás tanulása, a kenuzás tanulása és gyakorlása, majd rövid ebédszünet és toalett után vízre szállás. A vis major esetét kivéve nem kötünk ki az ukrán oldalon.
A folyó itt még folyik, a festői tájon a 24-25 km sajnos gyorsan elfogy.
Lesz két-három rövidebb mosdó-szünet. Hosszabb, "uzsonnás" pihenőt az egyik kedvenc fövenyünkön tartjuk. Másik hosszabb pihenőnk a Túr-bukónál lesz, ahol a Sebes-Túr ömlik (bukik) a Tiszába.
A Túr-bukó után a Tisza medrében nem mélyen a víz alatt sziklák vannak, itt erős odafigyelést kérünk szépen, "szigorúan" a túravezető mögött, helykihagyással, libasorban, a túravezető által mutatott irányt követve kell haladni.
17:30 Érkezés Szatmárcsekére. Aki vándortáborozik, a sátrát a parton lévő kempingben dobja ki, aki maga vett ki vendégszobát, ill. akiknek Túristvándiban a bázison van a sátras vagy vendégszobás "fix" szállásuk, azokkal beszállunk a délelőtt már Szatmárcsekére hozott autókba és visszagurulunk Túristvándiba.
19:30 Vacsora önellátó. Szatmárcsekén a Tisza gátjánál olyan pizzéria van, hogy eldobod az agy**at. Túristvándiban is rendelhető hihetetlenül fincsi menü: pl. káposztás bab/paszuly füstölt hússal, 3, közöttük az egyik szatmári szilvás palacsinta 1500 Ft.
Keddi Tisza vízitúra:
Szatmárcseke-Tivadar (15 km)
Délelőtt gyülekező.
Mindjárt írjuk a találkozás helyét és idejét, de még előtte hadd reklámozzuk Szatmár egyik gyönyörű különlegességét, azoknak a családoknak, társaságoknak, vagy egyéni túrázóknak, ahol rutinos kormányos ül a kenuban és a hajó orrában is tapasztalt a vezérevezős.
Ugyanis akkor is érdemes korábban jönni a találkozás idejénél, ha profi vízitúrások vagytok, mivel remek fakultatív programokat tudunk javasolni.
Például érdemes megtekinteni Szatmárcseke temetőjében a különleges "csónakos" fejfákat.
Nagyarban pedig a "Rozárium", alias a rózsa-kert mesés, és szintén Nagyarban érdemes benézni a Petőfi-fához.
A vízitúrázást most kezdőknek (hiszen senki sem kenuban született és sokszor nyugdíjas korában van először valakinek ideje kenuba ülni) 10:30-kor kezdjük az oktatást Szatmárcseke egyetlen Tisza-partján. A GPS-be érdemes Szatmárcseke, Széchenyi utcát írni, mivel a falu felől a Tisza felé a Széchenyi utcán kell kijönni, aztán a Tisza töltése (egy gátat kell elképzelni, amelyre felvezet az ott már csak földút) után homokos úton jössz tovább.

Üdvözlés, ismertető után a "profiknak" is kiadjuk a felszerelést. A biztonság kedvéért mindenkit megnézünk, hogy tényleg megy-e a kormányzás, természetesen nem kell kenu világbajnoknak lenni, de a kenut tudnotok kell uralni. Következik a logisztika. Ez azt jelenti, hogy a sofőrök leugranak a kocsikkal az adott napi célba, ez esetünkben Tivadar és - a létszám függvényében - vagy a túravezető vagy fuvaros kisbusszal, busszal visszahozza a sofőröket a vízre szállás helyére vagyis Szatmárcsekére. Ez a transzfer szolgáltatás, (1500 Ft/sofőr/transzfer). A legtöbbször nem is fizetünk fuvarost, hanem telekocsi rendszerben oldjuk meg a visszajutást.

16:30 Érkezés Tivadarba
Szállás igény szerint. Lehet helyben sátorozni, vagy jössz a jellemzően többséggel együtt vissza a fix támaszpontra Túristvándiba vagy Szatmárcsekére.
Szerdai Tisza-vízitúra:
Tivadar-Vásárosnamény (20 km)
Reggel, sőt, nem is reggel, hanem hajnali (igen.... tudjuk) 7-kor már "hazamenősre" pakoljuk meg a kocsikat, hiszen nem fogunk (legalábbis nem szükséges) a szállásra visszajönni.
Az utasok, a család szendvicset készít, naptejezik stb. közben a sofőrök leviszik a szállásokról a kocsikat az érkezési pontra, ami most esetünkben Vásárosnamény. A sofőrök pedig a transzferrel jutnak vissza a vízre szállás helyére Tivadarba.
Ez a kis logisztikázás lehetővé teszi, hogy a kenutúra végén, amikor a kenuból kiszálltok, rögtön be lehessen szállni az autókba.
A Tivadar-Vásárosnamény szakasz kényelmes lapátolgatás, örömkenuzás. A tiszai vízitúra végére pedig egy hiperjó poénnal tesszük fel a pontont, ugyanis a Krasznán felevezünk Vásárosnamény szívébe.
Ezzel a vonattal jövőket gyakorlatilag - oké van benne túlzás - "feltesszük" a vonatra, ugyanis a vasúttól másfél kilométerre, azaz szinte a pályaudvar mellett szállunk ki a kenukból.
A Tisza-vízitúra 13:30 körül ér véget. Aki autóval jött, az hajómosás után csak beszáll a reggel idehozott autókba, és uzsgyi, indulhat haza, biztonságos jó utat nektek.
Aki pedig vonattal jött, az vagy
ii) jó eséllyel kapsz a vízitúrára kocsival érkezettektől 'stoppot'.
Mindenesetre ha vonattal mész haza, akkor a gyakran budapesti és dunántúli vendégek Nyíregyházán átszállnak az intercity-re és "hazarepülnek" Budapestre.
Kérdéseidre készséggel válaszolunk, hívj!
(+36) 209 342 760 vagy tiszatura_vizitura@yahoo.com
Jelentkezés a Tisza-túrára és a tiszai vízitúra fizetése:

Kedvezményezett: MediaComm Kft.
A számlaszám: 12001008-00106900-00100007
A megjegyzés rovatba kérjük irányító számmal a számlázási címet, a vízitúra időpontját, és a kenutúra helyét beírni.
(Pl.
2083 Solymár, Szántó u. 6.
2021. augusztus 22-25.
Tisza vízitúra)