4-napos Tisza túrák (csütörtök-vasárnap, az első nap evezéstanulás a Túron)

Vonattal és autóval érkezőknek is tökéletes logisztika.
A szállás igény szerint, sátor vagy vendégszoba!
Étkezés: vacsora rendelhető.
Időpontok: Alapos szervezéssel, odafigyeléssel, készségességgel várunk az alábbi turnusokon:
1. napi Öreg-Túr vízitúra: Érkezés, evezéstanulás és az első vízitúra, de még NEM a Tiszán....


Az érkezést követően bemutatkozás, gyors "előorientáció", hűtőszekrényekbe pakolás.

2. napi vízitúra a Tiszán: Tiszabecstől Szatmárcsekéig kenuzunk
Túristvándiból, a Vízi Malom kempingből indulva, 9:00-kor autókkal "felmegyünk" Tiszabecsre. Ha a szállásod Kölcsén, Sonkádon stb van, Tiszabecsen az "egyetlen" Tisza-parton találkozunk, amihez természetesen itinert adunk, tényleg tökéletesen könnyűvé tesszük a találkozási pont megtalálását.
Ekkor a túravezető kocsija már Szatmárcsekén lesz.
Magyarul a kenutúra tiszabecsi indulása pillanatában "sok" kocsi van "lent" Szatmárcsekén, és "kevés" automobil "fent" Tiszabecsen.
Készüljetek alkoholmentes innivalóval és szendviccsel, törölközővel, fenék alá párnákkal a kenu üléseire, és a lábat stabilan tartó lábbelivel, pl. hátul is pántos szandállal, "vízi cipővel".
Ami TILOS, az a flip-flop, alias bokatörő papucska. Tiszabecsen a biztonság kedvéért következik a kormányzás (ismételt) tanulása.
Még egy kis gyakorlás, és toalett után következik a vízre szállás.
Ahol lehet és tudunk, a Tisza közepétől kicsit balra evezünk, a vis major esetét kivéve nem kötünk ki az ukrán oldalon.
A folyó itt még folyik, a festői tájon a 24-25 km sajnos gyorsan elfogy.
Két hosszabb, egy "ebédlős" és egy "uzsonnás" pihenőt fogunk kellemes fövenyeken tartani.
És lesz egy, nem kiszállós pihenőnk a Túr-bukónál, ahol a nevében sebes, voltaképpen csiga lassan folydogáló Sebes-Túr ömlik (bukik) a Tiszába.
16 óra körül érkezünk Szatmárcsekére.
Mivel már Szatmárcsekén van a túravezetői autó, a túravezető két-három fordulóval kireppenti a sofőröket a partól a buszmegállóba, így a sofőrök rövid buszozással máris a kocsijaiknál vannak, ill. 4 sofőrt a túravezető fel is visz Tiszabecsre.
Akiknek Túristvándiban vagy Kölcsén van a sátras vagy vendégszobás "fix" szállásuk, azokkal visszagurulunk Túristvándiba vagy Kölcsére, aki éppen Szatmárcsekén lakik, az "haza" érkezett.
A vacsora önellátó, illetve Szatmárcsekén érdemes megkóstolni a szatmárcsekei pizzéria pizzáit. Az átlagos budapesti pizzériákat pillanatok alatt minősíted fasorban-sincs-alsó-gagyinak, ha ezeket a pizzákat megkóstolod.
3. napi vízitúra: a Tiszán Szatmárcsekétől Tivadarig evezgetünk
Délelőtt szabad program.
Aki akar, már 10:30-kor átjöhet Szatmárcsekére, megnézzük Szatmárcseke különlegességét, a temetőben a "csónakos" fejfákat, ill. aki szeretné, az elvitelre is kérhet pizzát.
Amíg 11:30-tól megtanítjuk a vízitúrát ezen a napon kezdőket is kenuzni, addig használd ki, hogy Szatmárcsekén remekül tudsz a Tisza-parton strandolni.
12.00: Logisztikázunk, először is minden utassal az összes kocsi eljön Szatmárcsekére a szatmárcsekei Tisza-partra, és kiszállnak az utasok, aztán minden autó a sofőrökkel lemegy Tivadarba, végül minél kevesebb autóval az összes sofőr visszajön Szatmárcsekére.
13:00 Vízre szállás Szatmárcsekén

A Felső-Tisza vidékének csodaszép táján evezünk és nem a kenuban alszunk. A szatmárcsekei kempinggel szembeni kb. 200 méteres Tisza-szakaszt leszámítva a nap során végig magyar területen vagyunk, így ezen a napon már kiköthetünk mindkét oldalon, amit természetesen meg fogunk tenni.
Itt még szabaduló művészeti kompetenciáidat is gyakorolhatod, és a versenyben leggyorsabb gyermek értékes tárgyjutalmat (nutellás, diós, lekváros... stb.) palacsintát is nyerhet.
Érdekes lesz a nap olyan szempontból is, hogy mire Tivadarba érünk, nem, hogy a Tiszabecsen még kavicsos talaj, de a Szatmárcsekére jellemző sóderszerű talaj is eltűnik.
A part homokossá változik. Ha megkérdezed az átlagos vízitúrázót, hogy meddig tart a Felső-Tisza, a legtöbben Tokajt válaszolják, holott...
Holott a határnak Vásárosnaményt, pontosabban a Szamos-torkolatot tekintik.
De :)) Ha valaki tudja azt is, hogy mik egy folyó FELSŐ szakaszának jellemzői, akkor tudja, hogy ahol már ilyen szép homokossá változik a part, az bizony (voltaképpen) már a folyónak nem a felső szakasza.
De a lényeg. Klassz. Nyugis. Békés. Szép.
Zéró stressz. Álom.
16:00 Érkezés Tivadarba, ahol szeretnénk segítséget kérni, a hajómosást követően a trélerhez fel kell hozni a kenukat, amiket 6-8 fős csapatokban oldunk meg, hogy könnyű legyen.
Vacsora: a vacsorához már Tivadarban is minden adott, a girosztól, lángostól a palacsintásokon és pizzériákon át éttermek, büfék.
Zöldségest is találunk.
Vagy vár rád a saját vacsorád a bázison Túristvándiban, ill. a szálláshelyeden a vacsorát önállóan oldjátok meg.

A Túristvándiban alvókkal másodperc pontossággal reggel 7:30-kor ugrunk át Tivadarba, itt az utasok kiszállnak. A sofőrök leviszik a kocsikat az érkezési pontra Vásárosnaménybe.
A sofőrök pedig a transzferrel (1490 Ft/sofőr) jutnak vissza a vízre szállás helyére Tivadarba, hogy a nap végén, amikor a kenuból kiszálltok, be is lehessen szállni az autókba.

Hajómosás után az autósoknak csak be kell szállni a reggel idehozott autókba.
Aki vonattal jött, az
ii) jó eséllyel kapsz a vízitúrára kocsival érkezettektől 'stoppot'.
Aztán a többségükben budapesti és dunántúli vendégek Nyíregyházán átszállnak az intercity-re és "hazarepülnek" Budapestre.
Kérdéseidre készséggel válaszolunk, hívj!
(+36) 209 342 760 vagy tiszatura_vizitura@yahoo.com
Jelentkezés a tiszai vízitúrára és a túradíj utalása:

Kedvezményezett: MediaComm Kft.
A számlaszám: 12001008-00106900-00100007
A megjegyzés rovatba kérjük a kenutúrára jelentkező számlázási címét (a nevet NEM kell, az amúgy is látszik az utaláson) irányító számmal és a kenutúra időpontját, valamint helyét beírni.
(Pl.
2083 Solymár, Szántó u. 6.
augusztus 27-30.
Tiszatúra)